Pioneers in the industry, we offer 1000kg sgs acrylic acid, 2500kg sodium silico fluoride, 1000kg sodium silico fluoride, 500kg sgs acrylic acid and 500kg sodium bisulphite from India.
₹ 108 / Kg Get Latest Price
| Purity % | 99% |
| Packaging Details | 100 L |
| Form | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SGS |
| Grade | Technical Grade |
| Grade Standard | Lab Grade |
₹ 41 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Packaging Details | 25 kg |
| Grade | Industrial |
| Form | Powder |
| Brand | SGS |
| Packaging SIze | Bag |
₹ 42 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Packaging Details | 50 kg |
| Grade | Industrial |
| Form | Powder |
| Brand | SGS |
| Packaging Type | Bag |
₹ 108 / Kg Get Latest Price
| Purity % | 99% |
| Packaging Details | 25 L |
| Grade | Technical Grade |
| Physical State | Liquid |
| Packaging Type | Drum |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 38 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Packaging Details | 25 kg |
| Grade | Industrial |
| CAS Number | 7631-90-5 |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
Sanjay Rupala (Proprietorship)
SGS And Company
T-A Office No -212, K10 Grand, Alkapuri Road, Sarabhai Compaund
Vadodara - 390007, Gujarat, India