Pioneers in the industry, we offer 2500kg borax deca hydrate and 300kg borax deca hydrate from India.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Purity % | 99% |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Details | Bag |
| Brand | SGS |
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 kg |
| Purity % | 98% |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Grade Standard | Analytical Grade |
| Packaging Details | 50kg |
| CAS No | 1303-96-4 |
| Color | White |
| Chemical Formula | Na2H20B4O17 |
Minimum order quantity: 200 Kg
Sanjay Rupala (Proprietorship)
SGS And Company
T-A Office No -212, K10 Grand, Alkapuri Road, Sarabhai Compaund
Vadodara - 390007, Gujarat, India