Leading Manufacturer of 2500kg calcium chloride, 1000kg calcium chloride, 75% pure calcium chloride and 10043-52-4 calcium chloride from Vadodara.
₹ 22 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Lab Grade |
| CAS No | 10043-52-4 |
| Purity % | 99% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Physical form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
₹ 22 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Lab Grade |
| CAS No | 10043-52-4 |
| Purity % | 99% |
| Packaging Size | 100 kg |
| Physical form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | SGS |
₹ 22 / Kg Get Latest Price
| Purity % | 75% |
| CAS No | 10043-52-4 |
| Packaging Size | 50 kg |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | SGS |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 22 / Kg Get Latest Price
| CAS No | 10043-52-4 |
| Purity % | 99% |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical form | Powder |
Sanjay Rupala (Proprietorship)
SGS And Company
T-A Office No -212, K10 Grand, Alkapuri Road, Sarabhai Compaund
Vadodara - 390007, Gujarat, India